Virtuální sídlo firmy není výmysl ani byrokratické nařízení
19. 1. 2024|Posted in: Společnosti
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Virtuální sídlo firmy není výmysl ani byrokratické nařízení
Současná legislativa umožňuje zřídit (nahlásit) sídlo firmy v podstatě kdekoli. Nemusí se shodovat s adresou trvalého pobytu ani provozovny, což pro podnikatelské subjekty znamená jisté výhody. Jestliže tedy nahlásíte Finančnímu úřadu třeba virtuální sídlo Praha 1, bude to naprosto legitimní. Ale proč se namáhat a uvádět adresu sídla jinde, než kde bydlíte a pracujete, má to vůbec nějaký smysl, a ty zmíněné výhody, stojí opravdu za to?
Reprezentativní prostředí – jestliže si domů zvete návštěvu, zřejmě ji neposadíte do garáže mezi kanystry s olejem, demontovaný motor a hromadu nářadí, kde to navíc páchne po spalinách, ale do obývacího pokoje ke konferenčnímu stolku. Velmi podobné to bude například při obchodním jednání a podpisu kontraktu na výrobu ocelových zábradlí a mříží, jestliže jste umělecký kovář – vaše obchodní partnery nepozvete do kovárny, ale někam mimo provozní budovu. A chcete-li působit dostatečně reprezentativně, zvolte si k tomu prostředí virtuálního sídla, kde máte k dispozici zasedací místnost a občerstvení, a kde můžete prezentovat vaše výrobky buď formou některých uměleckých předmětů, anebo projektorem pomocí fotografií či videa vašich realizovaných projektů.
„Co oči nevidí…“ – jistě znáte toto pořekadlo. Bydlíte-li na venkově či v malém městě, kde vás většina lidí dobře zná, je riskantní každému z nich prozradit detaily z vaší profese, zejména pokud se vám daří. Závistiví jedinci vám mohou pak vytvořit ze života peklo, což také prokazuje řada filmů, v nichž jsou formy závisti zachycené naprosto dokonale. Buďte opatrní a nesvěřujte se kde komu, jen opravdovým přátelům, kterým skutečně věříte, a někdy je lepší ani jim neprozrazovat vše. S virtuálním sídlem ve velkém městě, a to zejména v Praze, toto vůbec nemusíte řešit, tam vás nikdo nezná, a není tudíž co závidět.